UA-106160129-1

Kdo jsou naši lidé a jakou Desítku si představují?

Veronika Šmausová – Učitelka, OSVČ
Z Desítky bych ráda udělala lepší místo k životu pro všechny, starší i mladší, úspěšné i pro ty, co takové štěstí v životě neměli. Naše městská část by měla být otevřená všem bez rozdílů, měla by používat chytrá, ekologická, ale i ekonomicky výhodná řešení, měla by zde být radost sdílet veřejný prostor. V zastupitelstvu bych chtěla realizovat vizi právě takového města. Aby se zde dobře žilo našim dětem i našim rodičům.

 

Martin Hruška – Evaluátor, Projektový manažer, Geograf
Desítka je úžasná městská část s obrovským potenciálem. Chtěl bych se zasadit o to, aby se zde dobře dařilo podnikatelům i důchodcům, matkám s dětmi i zlaté mládeži. Budu vždy prosazovat levná a efektivní řešení, transparentní vládnutí a rozhodnutí podložená daty. Dlouhodobým cílem je pak kvalitní a spokojený život všech při respektování zájmů většiny i zájmů menšin mezi námi. Desítka může být zároveň zelená i smart, tak to pojďme odpracovat!

 

Jitka Nesrstová – Manažerka komunikace
Dlouhá léta se věnuji problémům spojeným se změnou klimatu a chci se na ně zaměřit i v zastupitelstvu. Více vody a zeleně do ulic, zelené střechy, komunitní zahrady, hospodaření s dešťovou vodou – to všechno jsou opatření, která zmírní přehřívání Prahy 10 během letních veder. Změně klimatu se nestačí jen přizpůsobovat. Zateplování budov patřících městské části a instalace obnovitelných zdrojů sníží emise CO2 i provozní náklady budov.

 

Jiří Cveček – Projektový manažer
Úřad se nemá bát nechat nahlédnout své občany pod pokličku. Jedna z věcí, kterou bych na Desítce rád změnil, je současná uzavřenost radnice, ta jako by se bála debaty. Zastupitelstvo je svoláváno jednou za tři měsíce, kdyby to zákon dovoloval, bylo by to možná ještě méně. Ve výborech a komisích sedí namísto odborníků jen zastupitelé, informace o projednávaných věcech nejsou zveřejňovány. Radnice má být při tom pod veřejnou kontrolou, jenom tak si každý z nás může ověřit, že úřad opravdu koná v zájmu svých občanů.

 

Blanka Vosecká Veselá – Metodička a lektorka adaptačně integračních kurzů
Ve Vršovicích žiji od roku 2013, založila jsem tu rodinu a Praha 10 mi přirostla k srdci. Jako máma se často zamýšlím nad tím, jak vypadají a v jakém stavu jsou dětská hřiště? Bude pro mé dítě místo ve školce? Jsou na Praze 10 místa, kde mohou rodiče s dětmi kvalitně trávit společný čas? V politice jsem nováčkem, což vnímám jako přednost. Věřím, že dokážu přinést nové pohledy a inovativní řešení. A zejména spoustu nadšení. Svoji kandidaturu tak beru jako velkou výzvu a velkou zodpovědnost.

Gozel Challyjeva – Finanční kontrolorka
Na Prahu 10 jsem se přestěhovala z centra města a musím přiznat, že je tady pěkný klid, hezčí prostředí a samozřejmě i čistší ovzduší. Ve Strašnicích jsem začala mít zájem o zahradničení a zkouším na malém měřítku, jak prospívat přírodě. Sbírám dešťovou vodu na zelévání, méně často sekám trávu, třídím bioodpad. Snažím se vysazovat stromy i květiny, pěstuji zeleninu a ovoce pro vlastní potřebu. Takové, ale i další kroky se dají dělat nejen na lokální úrovni ale i v komunální politice. Pojďme si udělat život na Praze 10 krásnější, útulnější a zelenější. 

 

Milan Válek – Student politologie, metodik online vzdělávání, skautský vedoucí
Do Strašnic jsme se stěhovali v roce 2000 a vychodil jsem zde základní školu i gymnázium. Během studií vysoké školy jsem vyletěl z rodného hnízda a postupně bydlel na Vinohradech, Smíchově, Barrandově a Žižkově. Desítku ale pořád vnímám jako dvůj domov, kam se rád a pravidelně vracím – nejčastěji na schůzky skautského oddílu, ve kterém působím jako vedoucí. Chtěl bych, aby Praha 10 byla přívětivým, otevřeným a zeleným místem pro život všech svých obyvatel. Jako pracovník v IT vnímám velký potenciál pro zlepšení v této oblasti – v dnešní době by mělo být samozřejmostí zvládnout vyřídit jednoduché úkony a komunikaci s úřady online. 

Jakub Klevar – Lékař
Od roku 2014, kdy jsem se přistěhoval do Prahy, jsem vystřídal mnoho bydlení v mnoha čtvrtích. Vršovice se ale pro mě staly srdcovou záležitostí. V době, kdy všechna evropská města bojují s akcelerující gentrifikací, Praha 10 si pořád zachovává svůj genius loci. Chtěl bych, aby Praha 10 byla místem pro všechny sociální, věkové i národnostní skupiny, místem, kde budou všichni cítit svoji roli ve společnosti a komunitě a bude jim náležitě nasloucháno. 

 

Kandidátní listina pro volby do zastupitelstva Prahy 10

Jméno Povolání
1 Veronika Šmausová Učitelka, OSVČ
2 Jiří Cveček Projektový manažer
3 Petr Němeček Právník
4 Daniel Bernard Referent odboru životního prostředí
5 Jitka Nesrstová Manažerka komunikace
6 Vojtěch Drahorád Fundraiser
7 Blanka Vosecká Veselá Lektorka adaptačně integračních kurzů, na rodičovské dovolené
8 Richard Kořán Ekonom
9 Gozel Challyjeva Kontrolorka
10 Milan Deutsch Herec, hudební producent
11 Susanne Spurná Krajinářská architektka
12 Václav Hofman Analytik, průzkum trhu
13 Narcisa Podhradská Odborná knihovnice
14 Milan Válek Webeditor, student politologie
15 Vilém Kerouš Zahradník, permakulturní designér
16 Eva Němečková Důchodce
17 Štěpán Maria Valenta Asistent zvuku
18 Sára Drahokoupil Vidímová Publicistka
19 Petr Olekšák Ekonom
20 Michaela Kopecká Samostatná advokátka
21 David Patras Student husitské teologie
22 Jaroslava Korbelová Daňová konzultantka
23 Martin Podhola OSVČ
24 Nela Keroušová Květinová farmářka – aranžérka
25 Daniel Böhm Datový analytik
26 Lucie Chaloupková Studentka VŠCHT
27 Daniel Herrmann Grafik
28 Barbora Jelenová Učitelka
29 František Ryčl Sociální pracovník
30 Jiřina Hošková Umělkyně
31 Matěj Pelc Kybernetik
32 Veronika Skalecká Akademická pracovnice, na mateřské dovolené
33 Ondřej Píša Account manager
34 Yvona Válková Učitelka
35 Lucie Alexander Bastlová Žena v domácnosti
36 Anna Špatná Koordinátorka asistenční služby
37 Ondřej Zezulka OSVČ
38 Karin Böhmová Interní auditorka
39 Jan Svitálek Zemědělský konzultant
40 Alena Šnoblová Důchodce
41 Mychajlo Voloďko IT specialista
42 Anna Válková Studentka fyzioterapie
43 Jan Podhradský Tatér, piercer
44 Lenka Mikulíková Vrchní rada ve Finanční správě ČR
45 Michal Malík Učitel