UA-106160129-1

26. 9. 2016

V sobotu 1. října proběhne v parku Malinová – Chrpová na Zahradním Městě Sportovní odpoledne pro malé i velké plné her, zábavy, sportu (a poučení). Přijďte si od jedné do pěti zasportovat s námi!

Leták_360

Co vás čeká? Pro nejmenší je připraven skákací hrad a hry, při kterých zjistí, která zviřátka žijí v Praze, zkusí si “vyčistit oceán” nebo jak daleko doskočí – bude to jen o něco dál než žabka, nebo skoro stejně jako jelen? Za odměnu si budou moci nechat namalovat zviřátko na obličej.

Pro ty, kteří mají raději klidnější zábavu, pak připravujeme klání ve staré vikingské hře kubb a pétanque. Odpočinout si děti budou moci i v dílně na výrobu dárků ze starého papíru.

Ale co především! V průběhu celého odpoledne budou probíhat kurzy, kde si můžete vyzkoušet různé sporty a cvičení pod vedením zkušených instruktorů. Jógou vás provede Renata Chrenová. Cvičení pro nejmenší a seniory zajistí dlouholetá cvičitelka z T. J. Sokol Praha-Záběhlice Jindřiška Golianová. Se základy sebeobrany vás seznámí Vojtěch Drahorád, který se od mala věnuje bojovým sportům.

A budeme připraveni i na drobné nehody. Na místě budou lektoři a studenti Soukromé vyšší odborné školy zdravotnické MEDEA, s.r.o., kteří nejen že dohlídnout na to, abychom neodešli domů poranění, ale také poskytnou kurzy první pomoci.

Navíc budete moci potkat členy Základní organizace Zelených na Praze 10. Rádi vás seznámíme s tím, jaké máme představy o naší městské části, potkáte svou senátorku za Prahu 10, Dubeč a Štěrboholy Ivanu Cabrnochovou a můžete se seznámit s dalšími aktivitami Strany zelených nebo podepsat petici proti novele mysliveckého zákona.

A proč sportovní den? Jako Zelení chceme na Praze 10 podporovat sportovní oddíly a kluby sídlící v naší městské části, a to zejména mládežnické kategorie, protože si uvědomujeme, jak moc je potřeba podněcovat v dětech kladný vztah k pohybu a zajistit jim tak nejen kvalitní vyžití, ale i zdravější život.

Kromě podpory organizovaného sportu je naším cílem vytvořit na Praze 10 takové prostředí, aby bylo možno trávit volný čas aktivním sportem v dosahu bydliště a jsme pro rozvoj amatérského sportu podle potřeb obyvatel.

V neposlední řadě doufáme, že se na akci potkají právě jak malí a velcí a společně si užijí odpoledne se sportem, hrami a zábavou!

Autor: ZO SZ P10