UA-106160129-1

29. 8. 2020

V uplynulých dnech spojili Zelení Prahy 10 a Zelení Prahy 4 síly, aby připravili hru pro vás i vaše děti. V těsném okolí Hamerského rybníka můžete spojit zábavu se vzděláváním vašich ratolestí a něco nového se dozvědět. Na každém z devíti stanovišť na vás čeká informace o zvířecích obyvatelích českých rybníků. Pojďte si s námi hrát!

„Vím, jak je obtížné stále vymýšlet, co s dětmi ve městě. Na poslední prázdninové dny a zářijové víkendy jsme se vám to rozhodli alespoň na hodinku ulehčit. Vzdělávací procházka kolem Hamerského rybníka se myslím bude líbit všem dětem, které mají rády zvířátka, a snad ji ocení i doprovod, třeba prarodiče,“ vysvětluje, proč hru pro děti ze Záběhlic Zelení vymysleli, spolupředsedkyně Zelených na Praze 10 Veronika Šmausová.

„Jsme si vědomi, že se rok 2020 pro hodně dětí nevyvíjí zrovna šťastně. Chtěli jsme proto vytvořit něco, co by je mohlo na konci školních prázdnin pobavit. Hráči na kartičkách navíc naleznou informace o chráněných druzích, věřím, že něco nového se dozvědí i dospělí,“ dodává spolupředseda desítkových Zelených Martin Hruška.

Poznáte všechna zvířata na obrázku? Chcete se dozvědět něco víc? Stavte se na procházku k Hamerskému rybníku.

Pravidla hry:

První stanoviště je u sloupu veřejného osvětlení 014930. Najděte ho a dostanete instrukci, kde najít další stanoviště. A pak další. Celkem je jich 9 a hrajeme proti směru hodinových ručiček.

Mimochodem můžete vaše děti vyzkoušet, zda vědí, že čísla sloupů veřejného osvětlení se mohou použít, když musejí zavolat záchrannou službu a nevědí, kde jsou?

Doma si pak můžete stáhnout pracovní list, vyluštit křížovku a vybarvit zvířátka:

Pracovní_list_ke_stažení_ZDE

Líbí se vám tento nápad? Máte další? Ozvěte se nám!