UA-106160129-1

1. 10. 2017

Máte kompostér a nejste si jistí, zda jej správně využíváte? Nebo jeho koupi zvažujete a chtěli byste poradit s jeho umístěním, jaký typ a velikost kompostovacího zařízení je pro vás optimální? Využijte naše kompostovací poradenství!

Kompostování se stává běžnou záležitostí i ve městech. Kompostovat lze na zahradách, ve vnitroblocích, dokonce i na zpevněném povrchu. Biologický odpad z kuchyně či zahrady tak lze proměnit zpět na cenný humus. Ten lze využít jako vynikající hnojivo pro pokojové rostliny i na zahradu a ušetřit tím výdaje za nákup pěstebních substrátů.

Čím více lidí v domě kompostuje, tím více se ušetří. Lze vytřídit až 40% komunálního odpadu a snížit tak frekvenci vývozu popelnic. Zároveň vyřešíte i problém přeplněných a zapáchajících popelnic.

Základní myšlenka je jednoduchá, všechen biologický odpad se shromažďuje na jedno místo a nechá se pracovat, dokud se nepřemění na kompost. V praxi je ale důležité dodržovat několik základních pravidel, aby kompost nezapáchal, nepřitahoval hlodavce, správně se provzdušňoval a vůbec se vytvářel, tak jak má. Při správném postupu a vhodné volbě kompostéru můžete kompostovat celoročně prakticky kdekoliv, dokonce i v bytě.

Pokud Váš kompost trápí nějaké problémy nebo chcete o možnostech kompostování vědět víc, kontaktujte našeho kompostovacího poradce a zahradníka Viléma Kerouše.

Vilém Kerouš, člen ZO P10
vilem.kerous@gmail.com
608 664 407