UA-106160129-1

1. 8. 2018

Zelení na Praze 10 podali 30. července kandidátku po podzimních komunálních voleb. Lídry jsou současní spolupředsedové místní základní organizace Veronika Šmausová a Jiří Cveček.

Veronika je učitelkou hudby, klavíristkou a členkou výkonného výboru Učitelské platformy. Jiří se profesně věnuje projektovému řízení, má zkušenosti s čerpáním evropských dotací i realizací velkých investičních projektů.

„Cítíme, že Praha 10 potřebuje restart, oživení, čerstvou energii, místní radnice trochu provětrat. Na kandidátce se nám podařilo postavit vedle sebe 45 zajímavých osobností, kteří na desítce žijí a chtějí co nejlepší prostředí pro sebe, své děti a třeba i rodiče, zároveň stojí mimo stávající politické dohody. Právě takoví lidé mohou v příštím volebním období pomoci Praze 10 nejvíce,“ vysvětluje sázku na nové tváře Veronika Šmausová.

Chceme skutečnou změnu radnice, na kandidátní listině nenajdete stávající zastupitele zvolené za Zelené. S jejich rozhodováním a postupy dlouhodobě nesouhlasila většina členů místní organizace. Zásadní názorový rozkol a naprostá ztráta důvěry v konání našich zastupitelů vyústil v odchod Ivany Cabrnochové a Zdeňka Vávry ze Strany zelených.

„Máme teď novou energii. Poslední dny a týdny potkávám řadu zajímavých a aktivních lidí, kteří nám chtějí do voleb pomoci a je mi ctí, že jsem součástí takového týmu,“ popisuje kandidátku Zelených její dvojka Jiří Cveček.

Na dalších místech kandidují právník Petr Němeček, manažerka komunikace a ekologická aktivistka Jitka Nesrstová, referent odboru životního prostředí Daniel Bernard a lektorka, blogerka a především aktivní maminka Blanka Vosecká Veselá. Kandidátní listina je pestrá, s vyváženým počtem žen a mužů a doplňují ji odborníci ve finančnictví, vědě, aktivní umělci a především různorodí odborníci na životní prostředí od farmářky, permakulturního designéra po krajinářskou architektku.

„Životní prostředí se nás úzce dotýká, ať už si to uvědomujeme při současných vysokých teplotách nebo smogových situacích více nebo méně. Jsem ráda, že se můžeme opírat o názory lidí, kteří vědí jak život ve městě zlepšit – správnou péči o stromy a městskou zeleň nebo hospodárným zacházením s vodou, a že v tomto pro nás prvořadém tématu máme co nabídnout,“ uvádí Veronika Šmausová.

„Kvalitní život na Praze 10 znamená i dostupné a kvalitní instituce zajišťující vzdělávání, volnočasové aktivity, kulturní vyžití, ze kterým se nemusí dojíždět, zajištění důstojných podmínek pro seniory, hendikepované nebo mladé rodiny. Abychom na to měli prostředky, je potřeba zajistit transparentní fungování radnice Prahy 10,“ nastiňuje další programové priority desítkových Zelených Jiří Cveček.

ZO P10